Formel 1-aften med Nygård og Smith

Onsdag den 25. februar inviterer Brønderslev Bibliotek til en aften i motorsportens tegn, når Formel 1-sæsonen sættes under lup i selskab med Peter Nygaard og Felix Smith. De to er kendt fra podcasten Formel 1 med Nygaard og Smith og vender tilbage efter et tidligere udsolgt arrangement.
BRØNDERSLEV: Aftenen byder på analyser, perspektiver og diskussioner om den kommende Formel 1-sæson, hvor både biler, motorer og styrkeforhold mellem holdene er under forandring. Publikum kan se frem til en levende og engageret gennemgang af de største spørgsmål, der optager Formel 1-fans netop nu, herunder udviklingen i feltet, nye tekniske løsninger og kampen i toppen.
Der bliver også plads til debat om de store hold og profiler i sporten samt om danske forhåbninger i international motorsport. Med deres store viden og formidlingsevne giver Peter Nygaard og Felix Smith et underholdende og indsigtsfuldt indblik i verdens hurtigste sport.
Arrangementet finder sted på Brønderslev Bibliotek og der forventes stor interesse for aftenen.

